Εύκολη αποστολή η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Τρεις αναμετρήσεις για την Super League

Η 22η αγωνιστική ξεκινά σήμερα με τρεις αναμετρήσεις το Σάββατο, από εδώ και πέρα όλα τα παιχνίδια έχουν μεγάλη βαθμολογική σημασία, αφού έχουμε μπει στην τελική ευθεία για την ολοκλήρωση των πρωταθλημάτων. Συγκεκριμένα, η ΑΕΚ έχει εύκολη αποστολή με τον Απόλλων Σμύρνης, ενώ τα άλλα δύο ματ σε Ξάνθη και Τρίπολη, έχουν ομάδες που κινδυνεύουν να παραμείνουν στην κατηγορία. Μην χάνουμε άλλο χρόνο, ας δούμε τις στοιχηματικές προτάσεις.

Stoiximan.GR: Αναλήψεις σε μόνο 24 ώρες & κάθε μέρα ματς με 0% γκανιότα*

Επιστρέφει στις νίκες η ΑΕΚ

Στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ υποδέχεται τον ουραγό Απόλλων Σμύρνης, όπου φαινομενικά θα έχει εύκολο έργο και θα επιστρέψει στις νίκες. Η ΑΕΚ πλέον δεν έχει πολλές ελπίδες για την δεύτερη θέση, αφού έχει μείνει πίσω οχτώ βαθμούς πίσω από τον Ολυμπιακό. Πλέον απειλείται από τον Ατρόμητο, που έχει ένα βαθμό διαφορά.

Στο ΟΑΚΑ έχει απολογισμό οχτώ νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα, έχοντας σκοράρει 21 γκολ και δεχτεί μόλις τέσσερα τέρματα. Τη προηγούμενη αγωνιστική στο Καραϊσκάκη, στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, έκανε εξαιρετικό πρώτο μέρος, όπου προηγήθηκε με 0-1 από νωρίς. Στην συνέχεια, φαίνεται ότι δεν μπήκε καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο, και τελικά βρέθηκε να χάνει με 2-1 και προς το τέλος, διαμορφώθηκε το τελικό 4-1.

Στατιστικά, έχει 12 στα 21 2-3 σύνολο γκολ, 14 ημίχρονα βρέθηκε να προηγείται, ενώ συνολικά έχει 14 στα 21 under 2,5 και 17 στα 21 no goal.

Ο Απόλλων Σμύρνης είναι στην τελευταία θέση, απέχει 11 βαθμούς από την σωτηρία και οι ελπίδες του να μείνει  στην Σουπερ Λιγκ, απαιτείται να κάνει μία μεγάλη υπέρβαση. Έχει εννιά βαθμούς και 16 ήττες σε 21 παιχνίδια. Έχει την χειρότερη επίθεση με εννιά γκολ και την χειρότερη άμυνα με 36 γκολ παθητικό. Το διπλό στην Νέα Σμύρνη, δεν είχε συνέχεια, την Δευτέρα ηττήθηκε εύκολα από τον ΠΑΟΚ με 1-5.

Δεν έχει βρεθεί μπροστά στα σκορ σε κανένα ημίχρονο μέχρι τώρα. Στα σύνολο γκολ έχει 14 στα 21 under 2,5 και 14 στα 21 no goal.

Στοιχηματικές προτάσεις ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης: Η διαφορά είναι μεγάλη και η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, αν είναι στοιχειωδώς σοβαρή θα επιστρέψει στις νίκες. Ο άσσος είναι πολύ χαμηλά στις στοιχηματικές εταιρίες, αν όμως συνδυαστεί με το under 3,5 είναι σε απόδοση 1,70 στον Stoiximan.gr

ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης @@ 1 & under 3,5 σε απόδοση 1,70 (Stoiximan.gr)

Live Στοίχημα με πληθώρα επιλογών, Live Streaming αναμετρήσεις, Cashout

Ευκαιρία για βαθμούς ο Λεβαδειακός στην Ξάνθη

Στην Ξάνθη η τοπική ομάδα κοντράρεται με τον Λεβαδειακό που καίγεται για βαθμούς, αν θέλει να συνεχίσει στην μεγάλη κατηγορία. Η γηπεδούχος απέχει έξι πόντους από την πεντάδα και δεν έχει ελπίδες για το Ευρωπαϊκό εισιτήριο, ο Λεβαδειακός απέχει τέσσερις βαθμούς από την σωτηρία.

Η Ξάνθη είναι στην έβδομη θέση, έχοντας σχεδόν μοιρασμένα αποτελέσματα με τρεις παραπάνω ισοπαλίες από ότι νίκες και ήττες, ενώ τα γκολ είναι απόλυτα μοιρασμένα. Δεν είναι στα καλύτερα της, από της 10 Νοεμβρίου έχει μόλις μία νίκη. Προέρχεται από τρεις συνεχείς ισοπαλίες και έξι στα εννιά τελευταία ματς.

Στατιστικά είναι η ομάδα με τα περισσότερα 11 0-1 σύνολο γκολ σε 21 παιχνίδια και με τις περισσότερες ισοπαλίες στο ημίχρονο με 14 συνολικά. Συνολικά έχει 16 στα 21 under 2,5 και 14 στα 21 no goal.

Ο Λεβαδειακός με 16 βαθμούς, είναι μακριά τέσσερις πόντους από την θέση των μπαράζ και χρειάζεται άμεσα βαθμούς. Ακόμα εκτός έδρας δεν έχει τρίποντο, αλλά δύο ισοπαλίες και οχτώ ήττες. Την τελευταία αγωνιστική κέρδισε με 1-0 τον Παναιτωλικό στην Βοιωτία και πήρε βαθμολογική ανάσα. Ο βαθμός της ισοπαλίες ίσως της είναι σημαντικός.

Συνολικά έχει 12 2-3 σύνολο γκολ σε 21 παιχνίδια, έχανε σε 10 ματς στο ημίχρονο, ενώ στα σύνολο γκολ έχει 15 στα 21 under 2,5 και 1 στα 21 no goal. Μόνο ένα ματς της είχε πάνω από τέσσερα γκολ.

Στοιχηματικές προτάσεις Ξάνθη – Λεβαδειακός: Σε κακή κατάσταση οι δύο ομάδες, δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη και σε καμία εμπιστοσύνη δεν μπορείς να τις εμπιστευτείς. Αναμένω να κριθεί στις λεπτομέρειες και θα ποντάρω στην ισοπαλία στο ημίχρονο, η οποία είναι σε απόδοση 1,85 στην Betshop.gr

Ξάνθη – Λεβαδειακός @@ Χ ημίχρονο σε απόδοση 1,85 (Betshop.gr)

Βαθμολογική ανάσα ψάχνει ο Αστέρας Τρίπολης

Ο Αστέρας υποδέχεται την Τρίπολη, τον Ατρόμητο και θέλει επιτέλους να κάνει μία καλή εμφάνιση, όπου θα συνδυαστεί με την νίκη και τους τρεις βαθμούς. Ο Ατρομητος είναι σχετικά άνετος βαθμολογικά.

Ο Αστέρας με 21 βαθμούς είναι μόλις έναν πόντο πάνω από τον ΠΑΣ που κατέχει την θέση των μπαράζ παραμονής αυτή την στιγμή, επομένως απαιτείται να είναι σε εγρήγορση. Στο Θ. Κολοκοτρώνης έχει απολογισμός τέσσερις νίκες, πέντε ήττες και μόνο μία ισοπαλία. Συνολικά έχει δεχτεί δέκα παραπάνω γκολ από όσα έχει σκοράρει.

Στα επτά τελευταία, έχει κερδίσει μόνο τον Απόλλων Σμύρνης, ενώ στα υπόλοιπα έχει ηττηθεί. Μετά την ήττα με 0-3 από τον Άρη, ηττήθηκε και από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ με 1-0.

Στατιστικά έχει 13 2-3 σύνολο γκολ σε 21 ματς, μόνο σε δύο ημίχρονα βρέθηκε μπροστά στο σκορ, ενώ μετράει 15 στα 21 under 2,5  και 16 στα 21 no goal.

Ο Ατρόμητος είναι σταθερά στην τέταρτη θέση, δεν θα κινδυνεύσει ιδιαίτερα ενώ μπορεί να κοιτάει την ΑΕΚ στην τρίτη θέση. Μακριά από το Περιστέρι, έχει ρεκόρ πέντε νίκες και από τρεις ισοπαλίες και ήττες. Δεν σκοράρει με την ίδια ευκολία, όπως στις αρχές της σεζόν. Πέρασε ένα ντεφορμάρισμα με πέντε ματς χωρίς ήττα, όμως φαίνεται να ανεβαίνει πρόσφατα. Προέρχεται από τρεις νίκες, με δύο διπλά, όπου μάλιστα σε αυτά έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του.

Εκτός έδρας στο ημίχρονο ένα μία νίκη, μία ήττα και εννιά ισόπαλα αποτελέσματα. Συνολικά έχει πέντε παραπάνω under 2,5 και 11 στα 21 γκολ γκολ.

Στοιχηματικές προτάσεις Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος: Ο Ατρόμητος είναι σε καλύτερη κατάσταση,όμως ο Αστέρας καίγεται για κάποιους πόντους. Δεν βγαίνει άκρη, όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα, θα ρισκάρω και θα πάω με το να σκοράρουν και οι δύο ομάδες. Το γκολ γκολ είναι σε απόδοση 2,30 στην Novibet.gr, μία απόδοση με αξία.

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος @@ γκολ γκολ σε απόδοση 2,30 (Novibet.gr)