Για την ανατροπή η Γιουβέντους

Δυνατές αναμετρήσεις στο Champions League

Συνεχίζεται η φάση των 16 του Champions League σήμερα με δύο αναμετρήσεις, όπου θα προκύψουν άλλες δύο ομάδες για την προημιτελική φάση του θεσμού. Η Μάντσεστερ Σίτι είναι ξεκάθαρο φαβορί για την πρόκριση, ενώ στην άλλη αναμέτρηση η Γιουβέντους πρέπει να ανατρέψει την κατάσταση και αν αποκλείσει την Ατλέτικο Μαδρίτης που έχει δύο γκολ προβάδισμα. Ας δούμε πιο αναλυτικά τις προβλεψεις champions League.

Stoiximan.GR: Αναλήψεις σε μόνο 24 ώρες & κάθε μέρα ματς με 0% γκανιότα*

Με ορμή η Γιουβέντους στο γήπεδο της

Εβδομάδες πριν στη Μαδρίτη, η Ατλέτικο ήταν καλύτερη και πήρε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης, σκοράροντας δύο φορές. Η Γιουβέντους θέλει καθαρή νίκη για να έχει ελπίδες πρόκρισης, με 2-0 στέλνει το ματς στην παράταση, αν δεχτεί γκολ θα θέλει νίκη με τρία γκολ διαφορά, αφού η Ατλέτικο θα έχει το εκτός έδρας γκολ.

Στο πρώτο ματς το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα, στο δεύτερο μέρος, η γηπεδούχος σε διάστημα πέντε λεπτών πέτυχε δύο τέρματα με Χιμένεθ και Γκοδίν. Η Γιουβέντους στα λίγα λεπτά που έμειναν δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Στην Serie A θα κατακτήσει τον τίτλο, έχοντας πολύ μεγάλη διαφορά από την δεύτερη Νάπολι. Αγωνίστηκε την Παρασκευή, κερδίζοντας εύκολα με 4-1 την Ουντινέζε.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης, είναι στην δεύτερη θέση την Λα Λίγκα, πέντε βαθμούς πάνω από την Ρεάλ Μαδρίτης και επτά πίσω από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Οι ελπίδες της για την πρώτη θέση δεν είναι πολλές αλλά θα τις διεκδικήσει με αξιώσεις.

Προβλεψεις champions league Γιουβέντους – Ατλέτικο Μαδρίτης: Έμπειρες ομάδες και οι δύο στην Ευρώπη, θα γίνει μία πολύ σκληρή μάχη, χωρίς να έχει κριθεί τίποτα ακόμα. Οι δύο ομάδες απαιτείται να είναι πολύ προσεκτικές, κάθε γκολ είναι σημαντικό. Περιμένω, ειδικά η Ατλέτικο να βασιστεί στην αμυντική της λειτουργία, έτσι περιμένω ένα πολύ κλειστό ματς, το under 2,5 είναι σε απόδοση 1,65 στον Stoiximan.gr. Το τελικό σκορ 2-0 για να πάει το ματς στην παράταση είναι σε απόδοση 7,50 στην ίδια στοιχηματική πλατφόρμα.

Γιουβέντους – Ατλέτικο Μαδρίτης @@ under 2,5 σε απόδοση 1,65 (Stoiximan.gr)

Live Στοίχημα με πληθώρα επιλογών, Live Streaming αναμετρήσεις, Cashout

Εύκολη πρόκριση για την σοβαρή Μάντσεστερ Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι, με το 2-3 του πρώτου ματς, έχει τον πρώτο και μάλλον τον τελευταίο λόγο για την πρόκριση. Πρέπει να χάσει με δύο γκολ διαφορά, ή με ένα αλλά πάνω από 2-3.

Η πρώτη αναμέτρηση είχε τρεις ανατροπές στο σκορ, η Σίτι προηγήθηκε νωρίς με τον Αγκουέρο, η Σάλκε, όμως με δύο εύστοχα πέναλτι, μπόρεσε να ανατρέψει το σκορ 2-1, πριν την λήξη του πρώτο ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος έμεινε με δέκα παίκτες, αλλά Σάνε στο 85′ και ο Στέρλιγκ στο 90΄ έκαναν το τελικό 2-3.

Στην Πρέμιερ Λιγκ, έχει επιστρέψει στην κορυφή του πρωταθλήματος, έχοντας διαφορά ένα βαθμό από τη Λίβερπουλ. Το Σάββατο, επιβλήθηκε με 3-1 της Γουότφορντ.

Η Σάλκε στην Μπουντεσλίγκα μετράει 17 ήττες σε 24 ματς και απέχει μόλις τέσσερις πόντους πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού και κινδυνεύει άμεσα.

Προβλεψεις champions league Μάντσεστερ Σίτι – Σάλκε: Η διαφορά των δύο ομάδων είναι μεγάλη η Σίτι στο Μάντσεστερ δεν θα έχει πρόβλημα να πάρει την πρόκριση. Ο άσσος σε συνδυασμό με το over 2,5 είναι σε απόδοση 1,40 στην Novibet.gr

Μάντσεστερ Σίτι – Σάλκε @@ 1 & over 2,5 σε απόδοση 1,40 (Novibet.gr)