Τελικό η Λίβερπουλ ή ανατροπή από την Ρόμα

Τελικό η Λίβερπουλ ή ανατροπή από την Ρόμα στον Champions League

Καλημέρα σας, με τον επαναληπτικό της Ρώμης, ολοκληρώνονται οι ημιτελικοί του Champions League, όπου θα προκύψει το μεγάλο ζευγάρι του τελικού του θεσμού. Χτες, η Ρεάλ Μαδρίτης, παρότι δεν ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ποιότητα της, να πάρει το 2-2 και σε συνδυασμό με 1-2 του πρώτου ματς, θα διεκδικήσει για τρίτη συνεχόμενη φορά τον κορυφαίο Ευρωπαϊκό τίτλο. Σήμερα, θα προκύψει η δεύτερη ομάδα, με την Λίβερπουλ να έχει σημαντικό προβάδισμα από το σκορ της Αγγλίας. Ας δούμε τις προτάσεις στο παμε στοιχημα Ρομα – Λιβερπουλ, καλή επιτυχία σε ότι και αν επιλέξετε.

Τον πρώτο λόγο η Λίβερπουλ, για άλλη μία ανατροπή η Ρόμα

Στην Αιώνια Πόλη η Ρόμα υποδέχεται την Λίβερπουλ, με στόχο να ανατρέψει το 5-2 της πρώτης αναμέτρησης και να βρεθεί στον τελικό για να αντιμετωπίσει την Ρεάλ Μαδρίτης. Στο πρώτο ματς, η Λίβερπουλ, ήταν καταιγιστική, εκμεταλλεύτηκε την ταχύτητα της και τους κενούς χώρους, παίρνοντας την νίκη με 5-2. Δύο φορές σκόραρες ο Σαλάχ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ μέχρι το 68 λεπτό, μία φορά ο Μανέ και δύο ο Φιρμίνιο, έκαναν το 5-0. Η Ρόμα, όμως αντέδρασε και με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, έκανε το τελικό 5-2, έχοντας περισσότερες ελπίδες για την ανατροπή.

Η Ρόμα, στον όμιλο, πήρε την πρώτη θέση, έχοντας 11 βαθμούς, όσους και η Τσέλσι, αλλά υπερτερούσε στην ισοβαθμία. Στην τρίτη θέση άφησαν την Ατλέτικο Μαδρίτης. Μία ήττα έκανε στην φάση των ομίλων. Στην φάση των 16 κληρώθηκε και απέκλεισε την Σαχτάρ Ντόντσεκ, στο πρώτο ματς έχασε με 2-1, παρότι πήγε στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 0-1, στον επαναληπτικό, με ένα γκολ στις αρχές του δεύτερου μέρους του Τζέκο, πήρε την νίκη και τελικά την πρόκριση. Στην επόμενη φάση, έκανε μία μεγάλη πρόκριση επί της Μπαρτσελόνα, στην Βαρκελώνη, έχασε με 4-1, χωρίς να αξίζει αυτό το σκορ, στον επαναληπτικό της Ρώμης, όμως προηγήθηκε μόλις στο έκτο λεπτό, διπλασίασε τα γκολ της, λίγο πριν την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνας και ο Κώστας Μανωλάς με κεφαλιά, οχτώ λεπτά πριν τη λήξη, έκανε το 3-0, δίνοντας στην ομάδα του μία θέση στα ημιτελικά.

Στην Σέριε Α, συνέχισε με νίκη την προηγούμενη αγωνιστική, έτσι παρέμεινε στην τρίτη θέση, αποκτώντας απόσταση τεσσάρων βαθμών από την Ίντερ, που ηττήθηκε από την Γιουβέντους. Τρία παιχνίδια απομένουν για το τέλος του πρωταθλήματος, έχει δύο εύκολα εκτός έδρας και εντός την Γιουβέντους, που καίγεται για την νίκη και τον τίτλο.

Σήμερα, δεν είναι διαθέσιμοι ο μέσος, Στρουτμαν και ο επιθετικός Περότι.

VistaBet.gr – Παίζεις χωρίς άγχος με Cash Out

Η Λίβερπουλ στον όμιλο, ήταν αήττητη με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες, πήρε την πρώτη θέση, αφήνοντας στην δεύτερη θέση την Σεβίλλη. Στα έξι ματς του ομίλου σκόραρε 23 γκολ και δέχτηκε έξι. Στην φάση των 16 απέκλεισε εύκολα την Πόρτο, κερδίζοντας με 0-5 στην Πορτογαλία, όπου προηγούνταν ήδη με 0-2 στο πρώτο ημίωρο. Στον επαναληπτικό έκανε συντήρηση δυνάμεων και έμεινε την λευκή ισοπαλία. Στον προημιτελικό, απέκλεισε ένα από τα φαβορί για κατάκτηση του θεσμού, Μάντσεστερ Σίτι, με δύο πειστικές εμφανίσεις και νίκες, στο πρώτο ματς επιβλήθηκε με 3-0, σκοράροντας και τα τρία γκολ στο πρώτο ημίωρο. Στον επαναληπτικό στο Μάντσεστερ, η γηπεδούχος προηγήθηκε με 1-0 στο δεύτερο λεπτό, στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, βρήκε ανοικτούς χώρους και Σαλάχ και Φιρμίνιο έκαναν το 1-2, κλειδώνοντας μία επική πρόκριση.

Στην Πρέμιερ Λιγκ, είναι στην τρίτη θέση, αλλά έχει ένα παιχνίδι περισσότερο από Τότεναμ και Τσέλσι που την κυνηγούν. Την επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Τσέλσι και την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την Μπραϊτον. Προέρχεται από δύο ισοπαλίες και τρεις ισοπαλίες στα τέσσερα πρόσφατα ματς.

Παραμένουν εκτός Μορένο, Ματίπ, Γκόμεζ, Λαλλανά και Τσάμπερλεϊν.

Παμε στοιχημα Ρομα – Λιβερπουλ: Αναμένεται πάλι ένα όμορφο παιχνίδι, με ένταση και πάθος, η Ρόμα, θέλει πάλι νίκη με 3-0 ή 4-1 για να προκριθεί, επομένως είναι αναγκασμένη να παραταχθεί επιθετικά για να σκοράρει, όμως έτσι η Λίβερπουλ θα βρει περισσότερους ανοικτούς χώρους και μπορεί να κάνει την ζημιά, θα ρισκάρω με το διπλό σε συνδυασμό με το over 2,5 σε απόδοση 3,05 στον Stoiximan.gr, που προσφέρει την αναμέτρηση με 0% γκανιότα (αφορά μόνο το τελικό αποτέλεσμα και ισχύουν όροι και προϋποθέσεις) πρόταση χωρίς ιδιαίτερο ρίσκο είναι τα γκολ.

Παμε στοιχημα Ρομα – Λιβερπουλ @@ 2 & over 2,5 σε απόδοση 3,05 (Stoiximan.gr)