Η Αγγλία ξεκίνησε νικηφόρα στο Euro 2024, αν και η συνολική απόδοση από την ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ δεν ήταν εντυπωσιακή, αλλά η εξασφάλιση και των τριών βαθμών ήταν ο κύριος στόχος.

Πρώιμη Πληρωμή Bet365.gr

Πρώιμη Πληρωμή* για τα νέα μέλη της Bet365.gr

*New Players only

Η Δανία από την άλλη προηγήθηκε από νωρίς απέναντι στη Σλοβενία, αλλά έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο και τιμωρήθηκε, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 1-1.

Οι Δανοί θα προσπαθήσουν να αποφύγουν την ήττα από την Αγγλία και η πρόσφατη προϊστορία μεταξύ των δύο εθνών έχει δημιουργήσει πολλούς σφιχτούς και τεταμένους αγώνες, οπότε το ματς της Πέμπτης θα πρέπει να ακολουθήσει το παράδειγμα.

Under 2,5 γκολ σημειώθηκαν σε τρεις από τις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ αυτών των δύο εθνών.

Τέσσερις από τους αγώνες της Δανίας και τέσσερις από τους έξι τελευταίους αγώνες της Αγγλίας ολοκληρώθηκαν με λιγότερα από τρία γκολ.

Δύο από τις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ αυτών των δύο χωρών ολοκληρώθηκαν μετά από 90 λεπτά.

Ο Τζουντ Μπέλινγκχαμ συνέχισε την εξαιρετική του σεζόν με το μοναδικό γκολ της Αγγλίας στη νίκη επί της Σερβίας.

Η Αγγλία είναι η αναμενόμενη νικήτρια αυτού του παιχνιδιού με πιθανότητα 60%, σύμφωνα με τις Ελληνικες εταιριες στοιχηματων, αλλά περιμένουμε μια στενή και ανταγωνιστική συνάντηση.

Η Αγγλία προηγείται

Με τρεις νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα από τις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις, η Αγγλία είχε την καλύτερη προϊστορία, τα τελευταία 10 χρόνια.

Η Δανία προηγήθηκε στο 17ο λεπτό απέναντι στη Σλοβενία, όταν ο Κρίστιαν Έρικσεν έλεγξε καλά τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και τελείωσε έξυπνα στην κάτω γωνία.

Η ομάδα του Κάσπερ Γιούλμαν έπρεπε να είχε σκοράρει ξανά, αλλά αντ’ αυτού επέτρεψε στη Σλοβενία ​​να επιστρέψει στο παιχνίδι και στο 77ο λεπτό τα αουτσάιντερ ισοφάρισε το παιχνίδι και έληξε ισόπαλο. Έτσι η Δανία οδεύει στο παιχνίδι της Αγγλίας, χωρίς να έχει την πολυτέλεια να χάσει.

Αντίθετα, η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ εξασφάλισε και τους τρεις βαθμούς την πρώτη αγωνιστική κόντρα στη Σερβία, αλλά η συνολική απόδοση της δεν ήταν καλή.

Το γκολ του Τζουντ Μπέλινγκχαμ στο 13ο λεπτό αποδείχτηκε αρκετό για το φαβορί για να κερδίσει το παιχνίδι, αλλά μετά το γκολ, η Αγγλία φαινόταν να κάθεται στο προβάδισμά της και δέχτηκε πίεση από την Σερβία που θα μπορούσε να ήταν δαπανηρή αν δεν ήταν η απόκρουση και ο αρχηγός, Τζόρνταν Πίκφορντ.

Εάν η Αγγλία κάνει άλλη μια αδύναμη προσπάθεια κόντρα στη Δανία, τότε υπάρχουν όλες οι πιθανότητες η σύγκρουση της Πέμπτης να τελειώσει ισόπαλη, αλλά αυτό δεν θα ήταν το χειρότερο αποτέλεσμα για τους Άγγλους που θα είχαν τέσσερις βαθμούς στον όμιλο και ένα παιχνίδι με τη Σλοβενία.

Σε ένα πιο συντηρητικό  Bet Builder στο Δανια – Αγγλια, είναι ο συνδυασμός under 2,5 συνολικά, under 1,5 στο ημίχρονο, να έχει περισσότερα κόρνερ η Αγγλία και under 4,5 κίτρινες κάρτες.

Η απόδοση είναι στο 3,10 στην Novibet.gr

Σε ένα πιο δύσκολο, αφαιρώ το under στις κάρτες και προσθέτω την ισοπαλία στο παιχνίδι.