Bet Builder στο Ισπανια – Αγγλια

Η Ισπανία θα συναντήσει την Αγγλία στον τελικό του Euro 2024 την Κυριακή, στον τελικό του Ολυμπιακού σταδίου του Βερολίνου. Η Ισπανία κέρδισε τη Γαλλία με 2-1 για να κλείσει τη θέση της στον τελικό, και έγινε η πρώτη ομάδα που κέρδισε όλα τα παιχνίδια της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα μέσα στα προβλεπόμενα 90 λεπτά, ενώ η Αγγλία ήρθε από ένα γκολ πίσω από την Ολλανδία για να κερδίσει 2-1 χάρη σε ένα χτύπημα του τελευταίου λεπτού από τον Όλι Γουάτκινς.

ΣΟΚ!!! προσφορά* χωρίς κατάθεση
Εώς 1370 προσφορές * γνωριμίας από τη Novibet
Bonus Code NOVIGIFT
Valid Until: Οκτ 18, 2024
*New Players Only
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε υπεύθυνα *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις διαθέσιμοι στο novibet.gr/info/oroi

Ο τελικός θα είναι γεμάτος δράση;

Και οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει σε κάθε ένα από τα τρία τελευταία παιχνίδια της Ισπανίας.

Τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Αγγλίας έφεραν γκολ και στα δύο άκρα του γηπέδου.

Τέσσερις από τις έξι τελευταίες αναμετρήσεις της Ισπανίας ολοκληρώθηκαν με τουλάχιστον τρία γκολ.

Πάνω από 2,5 γκολ σημειώθηκαν σε καθεμία από τις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ Ισπανίας και Αγγλίας.

Η Ισπανία και η Αγγλία έμειναν ισόπαλες 2-2 το 2016 και σε κάθε μία από τις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις τους σημειώθηκαν πάνω από 2,5 γκολ και σκόραραν και οι δύο ομάδες.

Στο Bet Builder για τον τελικό Ισπανια – Αγγλια, θα επιλέξω το under 2,5 συνολικά στο παιχνίδι και το under 1,5 γκολ στο ημίχρονο, η Ισπανία να έχει περισσότερα κόρνερ και να έχει κάτω από πέντε κίτρινες κάρτες.

Η απόδοση σε αυτό είναι στο 4,45 στην Novibet.gr

Σε ένα ακόμα Bet Builder, θα κρατήσω το under σε γκολ και κάρτες και θα προσθέσω ο Λουκ Σο να δεχτεί κίτρινη κάρτα και ο Αλβάρο Μοράτα να έχει μία προσπάθεια στην εστία.

Η απόδοση ανεβαίνει στο 20,00 στην Novibet.gr

Η Ισπανία είναι ο αναμενόμενος νικητής του τελικού του Euro 2024 με ποσοστό 40% στις εταιριες στοιχηματων, καθώς η ομάδα του Λουίς ντι λα Φουέντε είναι η καλύτερη ομάδα στη διοργάνωση.

Οι πέντε τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ Ισπανίας και Αγγλίας έφεραν δύο νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες και για τις δύο ομάδες.

Η Ισπανία έμεινε πίσω από νωρίς στον ημιτελικό κόντρα στη Γαλλία, αλλά ένα γκολ του 16χρονου αστέρα της Λαμίν Γιαμάλ την έφερε ξανά στα ίσια στο 21ο λεπτό.

Μόλις τέσσερα λεπτά μετά την ισοφάριση, η Ισπανία ήταν και πάλι σε θέση οδηγού, αυτή τη φορά ο Ντάνι Όλμο, ο οποίος ξεκίνησε τον αγώνα στον πάγκο, άνοιξε χώρο στη μεγάλη περιοχή και σκόραρε, για να κάνει το 2-1.

Η ομάδα του Λουίς ντε λα Φουέντε παρέμεινε σταθερή για να διεκδικήσει μια θέση στον τελικό του Euro 2024, όπου θα είναι το φαβορί πολλών για να σηκώσει το τρόπαιο. Ο Ισπανός προπονητής συνδύασε ένα μείγμα νεότητας και εμπειρίας με κορυφαία κλάση και δεξιότητες που έχουν εντυπωσιάσει από την πρώτη τους νίκη εναντίον της Κροατίας.

Όλοι γνωρίζουν ότι η Αγγλία δεν έχει παίξει πολύ καλό ποδόσφαιρο στο Euro 2025, αλλά οι άνδρες του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ φύλαξαν τον καλύτερό τους εαυτό για τον ημιτελικό κόντρα στην Ολλανδία, έναν αγώνα που κέρδισαν επάξια οι Three Lins.

Η Ολλανδία προηγήθηκε νωρίς μέσω μιας προσπάθειας του Τσάβι Σάιμον στον αβοήθητο Τζόρνταν Πίκφορντ στο τέρμα της Αγγλίας. Ωστόσο, η Αγγλία επανήλθε στο 18ο λεπτό, αφού της επιβλήθηκε ένα συζητήσιμο πέναλτι το οποίο ο Χάρι Κέιν μετέτρεψε με μαεστρία και οι ομάδες έφτασαν στα ίσα στο μεσοδιάστημα των ημιχρόνων.

Η Αγγλία είχε κυριαρχήσει στο πρώτο 45λεπτο, αλλά μια αλλαγή στο σχήμα των Ολλανδών φαινόταν να καταπνίγει την Αγγλική δημιουργικότητα και το παιχνίδι φαινόταν να πηγαίνει στην παράταση. Ο Σάουθγκεϊτ, ο οποίος έχει δεχθεί κριτική κατά τη διάρκεια του τουρνουά, αντικατέστησε τον Κέιν και τον καλύτερο μέχρι τότε παίκτη της Αγγλίας Φιλ Φόντεν, με τον Όλι Γουότκινς και τον Κόουλ Πάλμερ.

Αυτοί οι δύο παίκτες ενώθηκαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, καθώς ο επιθετικός της Άστον Βίλα δέχθηκε την πάσα του Πάλμερ μέσα στη μεγάλη περιοχή, γύρισε γρήγορα και σούταρε στην κάτω γωνία του τέρματος, για να δώσει την νίκη στην Αγγλία.

Ο παίκτης της Ισπανίας που πρέπει να παρακολουθήσετε – Ρόντρι

Ο μέσος της Ισπανίας και της Μάντσεστερ Σίτι, Ρόντρι, έπαιξε ζωτικό ρόλο για την ομάδα και τη χώρα αυτή τη σεζόν και οι εμφανίσεις του στο Euro 2024 έδειξαν πόσο σημαντικός είναι ο πλέι μέικερ για την τακτική του Λουίς ντε λα Φουέντε.

Ο 28χρόνος μέσος, έχει 55 συμμετοχές και τέσσερα γκολ για την Ισπανία, ένα από τα οποία ήρθε στη Γερμανία εναντίον της Γεωργίας στους 16 τελευταίους, όταν η Ισπανία κέρδισε με 4-1 αφού έμεινε ένα γκολ πίσω.

Υποστηρίζω τον Ισπανό μέσο για να ελέγξει τον ρυθμό του τελικού αυτή την Κυριακή και εάν η Αγγλία πρόκειται να κερδίσει το πρώτο της ασημικό μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο του 1966, τότε θα πρέπει να κρατήσει το αστέρι της Μάντσεστερ Σίτι, πολύ ήσυχο και χωρίς πρωτοβουλίες.

Παίκτης της Αγγλίας για παρακολούθηση – Φιλ Φόντεν

Ο Φιλ Φόντεν έκανε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του με τη φανέλα της Αγγλίας στον ημιτελικό κόντρα στην Ολλανδία και θα μπορούσε να αποδειχθεί το κλειδί για την επιτυχία της χώρας του την Κυριακή.

Παίζοντας περισσότερο κεντρικό ρόλο, ο Φόντεν είδε πολλή μπάλα και πλησίασε να σκοράρει σε αρκετές περιπτώσεις, αφού η μπάλα απομακρύνθηκε πάνω από τη γραμμή και χτύπησε στο δοκάρι στο πρώτο 45λεπτο.

Εάν ο μέσος της Μάντσεστερ Σίτι καταφέρει να κάνει παρόμοια απόδοση εναντίον της Ισπανίας την Κυριακή, τότε η Αγγλία θα έχει την ευκαιρία να εξασφαλίσει το πρώτο της τρόπαιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.