Ανοικτή η πρόκριση στο Σουηδία – Ελβετία στο Μουντιάλ

Ανοικτή η πρόκριση στο Σουηδία – Ελβετία στην επόμενη φάση

Καλημέρα σας, ολοκληρώνονται σήμερα οι δύο τελευταίες αναμετρήσεις που θα μας δώσουν τις δύο τελευταίες ομάδες των προημιτελικών. Το απόγευμα η Σουηδία και Ελβετία κοντράρονται σε μία Ευρωπαϊκή μάχη, για την πρόκριση στην τελική οχτάδα. Όποια από τις δύο ομάδες περάσει, θα είναι επιτυχημένη, αφού κανείς δεν περίμενε να φτάσουν ως εδώ. Μην χάνουμε άλλο χρόνο, ας δούμε τις προτάσεις στο παμε στοιχημα Σουηδια – Ελβετια, καλή επιτυχία σε ότι και αν επιλέξετε.

Καθημερινές προσφορές για το Μουντιάλ στον Stoiximan.gr**

Στις λεπτομέρειες το Σουηδία – Ελβετία

Σουηδία και Ελβετία θα είναι επιτυχημένες αν περάσουν στην προημιτελική φάση, και στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσουν μία εκ τον Κολομβία και Αγγλία.

Η Σουηδία κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση στον έκτο όμιλο, αφήνοντας στην δεύτερη θέση το Μεξικό και εκτός την Γερμανία. Είχε έξι βαθμούς, όσους το Μεξικό, αλλά είχε καλύτερη διαφορά τερμάτων και δίκαια πήρε την πρώτη θέση. Ξεκίνησε με νίκη, 1-0 επί της Νότιο Κορέα, την δεύτερη αγωνιστική προηγήθηκε της Γερμανίας, αλλά τελικά έχασε με 2-1, με γκολ στις καθυστερήσεις, όπου μάλιστα η αντίπαλο της έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Την τελευταία αγωνιστική κατάφερε να επιβληθεί με 3-0 του Μεξικού και επομένως πήρε την πρωτιά στον όμιλο. Σκόραρε πέντε φορές και δέχτηκε δύο γκολ, αυτά της ήττας από την Γερμανία.

Η Ελβετία συμμετείχε στον πέμπτο όμιλο, μένοντας πίσω από την Βραζιλία στην δεύτερη θέση. Πέτυχε πέντε γκολ και δέχτηκε τέσσερα γκολ. Στο πρώτο ματς, πήρε την ισοπαλία από την Βραζιλία, με σκορ 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια. Την δεύτερη αγωνιστική, ανέτρεψε την κατάσταση και επιβλήθηκε με 1-2 της Κροατίας, παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης. Την τελευταία αγωνιστική, ήρθε ισόπαλη με 2-2 με την Κόστα Ρίκα και κλείδωσε την δεύτερη θέση.

Παμε στοιχημα Σουηδια – Ελβετια: Αυτή η Ευρωπαϊκή μάχη θα κριθεί στις λεπτομέρειες, οι δύο ομάδες είναι σκληροτράχηλες και δεν θα είναι εύκολο το ματς. Αναμένω παιχνίδι υπομονής, χωρίς ιδιαίτερα ρίσκα, έτσι περιμένω λίγα γκολ, το under 2,5 είναι σε απόδοση 1,47 στην Betshop.gr. Επιπλέον τύχη έχει η ισοπαλία στο ημίχρονο με απόδοση 1,83 στην ίδια εταιρία.

Παμε στοιχημα Σουηδια – Ελβετια @@ under 2,5 σε απόδοση 1,47 (Betshop.gr)